Shoty Youtube – coraz bardziej popularna fraza którą internauci wpisują w wyszukiwarki. Ale co to jest? Skąd się wzięło? I czemu jest takie popularne? Przede wszystkim zacznijmy od początku. 

Shoty – Czyli inaczej cięcie, wycinek z czegoś (nie mylcie z shotem wódki ;)). Zazwyczaj z dłuższego filmu, streamu, live’u albo patostreamu. Shoty są już od dawna tak naprawdę na youtube, lecz dopiero od niedawna zostały nazwane – jak każde zjawisko które zwyczajnie zaczęło być w modzie. 

Dlatego są takie popularne? To proste! Od dawna oglądamy shoty youtube, tylko o tym nie wszyscy byli świadomi. Zlepek śmiesznych filmików w jedną całość? To tak naprawdę kompilacja shotów! Widzieliście śmieszny tekst który palnął celebryta podczas wywiadu. Po co udostępniać znajomemu 30min materiał, skoro można wyciąć 30 sekund i zaoszczędzić jemu i sobie czas? Kolejnym argumentem za shotami są streamy. Wyobraźcie sobie graczy czy vlogerów którzy potrafią prowadzić stream przez cały dzień. Czy w ciągu tego dnia potrafią zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie? Wątpliwe. I wtedy pomagają nam shoty youtube. A może stream jest prowadzony popołudniu kiedy jesteśmy w pracy, a chcielibyśmy go oglądnąć? Znowu mamy shoty na youtube! 

Kolejnym zjawiskiem który dał sporo popularności shotom na youtubie są oczywiście patostreamy. Gdzie podczas patostreamu, ludzie zazwyczaj chcą zobaczyć to co było najbardziej  „ciekawe”. Bójki, walki, pijackie awantury… To zazwyczaj się dzieje o późnych godzinach, kiedy sami śpimy bądź chcemy imprezować. I znowu od tego są shoty youtube które możemy sobie zawsze oglądnąć. Obecnie shoty prowadzone są nawet przez takie telewizje jak MTV, które po prostu promują swoje programy typu Ex na plaży czy Warsaw Shore. Czasami jednak są wyjątki, kiedyś pewna osoba zapytała nas czy moglibyśmy zrobić shot z wywiadu – Bonusa BGC u Pakola. I odpowiedzieliśmy – To nie jest możliwe. Ten wywiad to jeden wielki shot, nie może być krótszy nawet o minutę. To jest istne arcydzieło. Tego nie się nie skraca.